Kuličková sezóna začíná!

Loděnické náměstí opět ožije všemi příznivci cvrnkání. Již čtvrtý ročník Kuličkového víkendu se bude konat tradičně v dolní části Husova náměstí v Loděnici a to 7. 5. - 8. 5. 2016. Na dvou cvrnkacích drahách bude dohlížet na turnaj sám Mistr světa ve cvrnkání kuliček, pan Pavel Zoufalý. Turnaj se bude konat ve třech věkových kategoriích, aby ani ti nejmenší nepřišli o možnost vyhrát. Ceny do turnaje tradičně připravuje prodejna Skleněné-kuličky.cz.

 

Poblíž kuličkových drah bude umístěna mobilní sklářská pec a skláři z Florianovy hutě vám předvedou, co jejich práce obnáší. Zájemcům zapůjčí na chvíli i své náčiní a budou si moci vyzkoušet, jestli nemají nějaké sklářské nadání.

 

Novinkou oproti loňské akci je možnost se přiučit technice tiffany – jedná se o zdobení skla a drahých kamenů. Touto technikou si můžete vytvořit krásné šperky i bytovou dekoraci. O tom všem a spoustu dalším si můžete popovídat s lektorkou Irenou Zlámalovou.

Další novou zábavou bude zdobení vánočních skleněných ozdob. Asi se vám zdá, že do Vánoc je ještě daleko, ale možná se vám zdobení tolik zalíbí, že budete mít co dělat, abyste do Vánoc stihli namalovat tolik ozdob, aby vám pokryly celý stromeček.

Opět bude otevřen korálkový kroužek pro malé i velké. Pro mladší ročníky je připraveno jednoduché navlékání náramků na gumičku. Zručnější ruce se mohou naučit základy ketlování, které si sami vyzkouší při vytváření jednoduchých náušnic. Pokud jste ale šikovnější a ketlovat už umíte, můžete se v korálkovém koutku poradit s Terezou Dvořákovou, jak své schopnosti posunout dál.

Tento rok bude mít kuličkový víkend i hudební doprovod. V odpoledních hodinách vám budou hrát kapely Stopaři, Kaluwajt a Blue Time. Přijďte je podpořit!

Během celého víkendu je samozřejmě otevřena i prodejna Skleněné-kuličky.cz, která vám nabídne už přes osmdesát druhů cvrnkacích kuliček, korálky české výroby, těžítka, věštecké koule, dárkové korálkové sety a spoustu jiného zboží. Prodejna prošla před pár dny rekonstrukcí a zvětšením, takže nabídne ještě více zboží.

 

 

Kontakty:

www.sklenene-kulicky.cz
Husovo náměstí 12
267 12 Loděnice

info@ginzel.cz
tel: 311 671 768